Maj to intensywny czas rozgrywek Polskiej Futbol Ligi. Tydzień po wyjeździe do Katowic rozegramy kolejne spotkanie. Tym razem w domowym meczu zmierzymy się z drużyną Jaguars Kąty Wrocławskie. Mecz już w najbliższą niedzielę o 13:00 na stadionie w Ząbkach.

Połowa sezonu zasadniczego za nami. Dzięki wygranej w Katowicach umocniliśmy się na drugim miejscu w tabeli Polskiej Futbol Ligi. Druga część sezonu przebiegnie zdecydowanie szybciej, co da się odczuć już teraz. Mamy zaledwie tydzień na regenerację i wyeliminowanie drobnych błędów, a już w niedzielę czeka nas kolejny mecz. Tym razem naszym rywalem będzie zespół z Kątów Wrocławskich.

Dla Jaguars jest to drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rok temu okazali się prawdziwą rewelacją i jako ligowy beniaminek awansowali aż do półfinału. W sezonie 2023 mieliśmy okazję się z nimi zmierzyć. Był to mecz 2. kolejki, rozgrywany w Kątach Wrocławskich. Udało nam się pokonać gospodarzy 19:7.

Sezon Eagles możesz śledzić w programie FlyAgain na kanale YouTube GameDay.pl

W tegorocznym sezonie Jaguars cały czas szukają optymalnej formy. Obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli, co teoretycznie gwarantuje im awans do półfinału, jednak mają taki sam bilans jak zespoły z piątego i szóstego miejsca (1-3). Miejsce w strefie awansu zawdzięczają najmniejszej ilości straconych punktów spośród drużyn z takim samym bilansem.

Siłą Jaguarów z pewnością jest formacja ataku. Na pozycji rozgrywającego posiadają wybitnego polskiego QB – Witka Gajewskiego, który jest Reprezentantem Polski w Futbolu Flagowym. Witold wielokrotnie udowadniał, że świetnie dogaduje się ze swoimi skrzydłowymi i potrafi posłać dalekie podanie do Michała Goszczyńskiego, Adriana Gródeckiego czy Huberta Freja. Z piłką mogą pobiec tacy gracze jak: Adam Skakowski czy Tomasz Gajewski. Sam Witek również zdobywał solowe przyłożenia. Gorzej wypada formacja obrony, co dobitnie było widać w spotkaniach z Kings czy Mets. Jaguars tracą sporo punktów i odbija się to na pozycji w tabeli oraz przegranych bezpośrednich starciach, jak chociażby wysoko przegrany dwumecz z Kings.

Mimo słabszej formy zespołu z Kątów Wrocławskich nie zamierzamy lekceważyć rywala i pewni swoich umiejętności będziemy starali się dopisać kolejne dwa punkty na nasze konto. Zapraszamy wszystkich kibiców już w najbliższą niedzielę na stadion w Ząbkach. Zapowiada się słoneczne popołudnie pełne futbolowych emocji. Liczymy na Wasze wsparcie z trybun!

Warsaw Eagles – Jaguars Kąty Wrocławskie
Niedziela, 19 maja
Stadion miejski w Ząbkach, ul. Słowackiego 21, Ząbki
Kickoff 13:00
Bilety – LINK
Transmisja – LINK