6 kwietnia oficjalnie startuje kolejny sezon rozgrywek Polskiej Futbol Ligi. W pierwszej kolejce Orły prowadzone przez trenera Deante Battle zmierzą się z Kraków Kings – niezwykle doświadczoną i reprezentującą fizyczny futbol drużyną. Zapraszamy wszystkich kibiców na Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

Przed nami nowy sezon, nowe wyzwania i jeszcze większa motywacja do gry, która (mamy nadzieję) zaowocuje pierwszym zwycięstwem. Poprzedni rok, gdzie niestety nie udało się awansować do fazy play-off odcinamy grubą kreską. Skupiamy się na tym, co przed nami i całą uwagę koncentrujemy na nadchodzącym rywalu.

Kibice Eagles w trakcie międzysezonowej zimowej przerwy mogli zauważyć wiele zmian w drużynie. Trenerem głównym został ogłoszony Deante Battle – dotychczas pełniący funkcję koordynatora defensywy oraz bardzo dobrze znany zawodnik z polskich boisk, który kojarzony jest przede wszystkim z występów w Panthers Wrocław. Pomagać mu będą Paweł Kaźmierczak – koordynator ofensywy oraz Meechie Eaton – koordynator defensywy.

Zimowa przerwa to także szereg transferów. Do pomarańczowo-granatowych dołączyli: Jake Schimenz (QB), Aleksander Dąda (QB), Konrad Darmochwała (LB), Michał Makowski (OL), Dawid Magrean (DB), Rafał Michoń (LB), Wojciech Simka (DB), Patryk Źrubek (DB), Mateusz Ozimek (RB), Mariusz Bętkowski (LB), Łukasz Ciechomski (OL), Piotr Gąsior (OL), Marcin Falkowski (OL), Wojciech Przysowa (DB), Michał Pieńczak (OL), Tomasz Szczeszek (OL). Z Lowlanders Białystok powrócili Jędrzej Śmigielski (RB) oraz Krzysztof Nosow (WR), a na ponowne podpisanie kontraktu i tym samym pozostanie w Eagles zdecydował się Awal Umaru (DB). Ilość wzmocnień robi wrażenie i jest to najdłuższa lista transferowa w całej Polskiej Futbol Lidze.

Do przedsezonowych zmian można dopisać także współpracę, jaką podjęliśmy z Wilkami Łódzkimi. Umowa zakłada wymianę doświadczeń oraz współpracę sztabów trenerskich, przepływy zawodników pomiędzy obydwoma klubami oraz wzajemną pomoc w zakresie organizacji szkolenia zawodników. Pierwsze efekty wspólnych działań mogliście śledzić za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych, kiedy to udało nam się odbyć przedsezonowy camp połączony ze sparingiem.

Kulisy treningów oraz meczów Eagles możesz śledzić w drugim sezonie programu Fly Again na YouTube.

W najbliższą sobotę pierwszy sprawdzian umiejętności. W Warszawie, na murawie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej zmierzymy się z Kraków Kings. Zespół z południa Polski w poprzednim sezonie zajął siódme miejsce w lidze. “Królowie” uzyskali bilans spotkań 3-5 i nie awansowali do fazy pucharowej. Mimo niekorzystnego bilansu i wielu zmian, jakie zaszły w drużynie z Krakowa, nie należy lekceważyć tego zespołu. Kings posiadają solidne fundamenty w postaci utalentowanej sekcji juniorskiej oraz doświadczonych graczy i trenerów. Znani są z mocnej gry po obu stronach linii i z pewnością należy się spodziewać sporej fizyczności w ich grze. Bilety na pierwszy mecz sezonu wciąż są do kupienia w serwisie Evenea.

Roster Eagles na pierwszy mecz sezonu znajdziesz TUTAJ

Roster Kings sprawdzisz TUTAJ

Polska Futbol Liga – 1. kolejka
Warsaw Eagles – Kraków Kings
Sobota, 6 kwietnia
Kickoff – 16:00
Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej, ul .Obrońców Tobruku 11
Bilety –
LINK
Transmisja – LINK