Przed nami dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej. Mimo gwarancji uczestnictwa w meczu półfinałowym nie zamierzamy odpuszczać ani na moment. Zwłaszcza, że przed nami jedno z najtrudniejszych spotkań w tej fazie sezonu. Do Warszawy przyjadą aktualni Mistrzowie Polski, którzy są na fali wznoszącej i po bardzo trudnym początku, potrafili wygrać trzy spotkania z rzędu, pnąc się w górę tabeli. Zapraszamy na zapowiedź meczu z Lowlanders Białystok.

Przed dwoma ostatnimi meczami w rundzie zasadniczej nasza pozycja w tabeli nie uległa zmianie, choć wydarzenia z 6. kolejki i przegrana Kraków Kings wyrównały nasz bilans punktowy z zespołem z Krakowa. Jeśli wyniki odpowiednio się ułożą, rewanżowy mecz z Kings w ostatnim tygodniu będzie decydował o tym, który zespół zajmie pierwsze miejsce w tabeli po fazie zasadniczej. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas niezwykle ciężki pojedynek z drużyną z Białegostoku.

Żubry rozpoczęły sezon 2024 od trzech porażek. Wydawało się, że ich futbolowy rok jest już spisany na straty, jednak zespół z Białegostoku przyzwyczaił nas do tego, że nigdy się nie poddaje i niezależnie od okoliczności, zawsze walczy do końca. Widzieliśmy to w poprzednich latach i taki scenariusz pisze się także w aktualnym sezonie. Lowlanders przegrali z Rebels, Eagles i Jaguars, by potem: pokonać Mets, wygrać rewanżowy mecz z Rebels i być lepszą drużyną w dwumeczu oraz pozbawić szans Kings na perfekcyjny sezon, wygrywając z nimi w 6. kolejce.

Sezon Orłów możesz śledzić w programie #FlyAgain na kanale YouTube Gameday.pl

W trwającym sezonie mieliśmy już okazję rywalizować z Białostoczanami. 13 kwietnia, w meczu 2. kolejki PFL1 rozgrywanym w Białymstoku pokonaliśmy gospodarzy 36:14. W tamtym spotkaniu świetnie po naszej stronie zaprezentował się Krzysztof Nosow, a jedyne dwa przyłożenia dla Lowlanders zdobył Rafał Królewski. Sobotni mecz będzie jednak dużo bardziej wymagającym starciem i Żubry będą podwójnie zmotywowani, chociażby przez fakt, iż zwycięstwo w dwumeczu może być kluczowe dla końcowego układu tabeli, gdyby pojawiły się sytuacje sporne.

W składzie Lowlanders szczególną uwagę należy zwracać na wspomnianego wcześniej Rafała Królewskiego, który sprytnie potrafi urwać się obrońcom i złapać dalekie podanie na przyłożenie. Udanym powrotem ze sportowej emerytury zaskakuje Tomasz Zubrycki, a Krzysztof Czaplejewicz to gracz, który jest gwarancją zdobywania jardów po ziemi.

Zapraszamy wszystkich kibiców w najbliższą sobotę na Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej. Wasze wsparcie z trybun będzie nam niezwykle potrzebne. Szykuje się zacięty mecz, w wyjątkowej, wieczornej scenerii. Liczymy na Was!

Warsaw Eagles – Lowlanders Białystok
Sobota, 8 czerwca
Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11
Kickoff 18:00
Bilety – LINK
Transmisja – LINK