Po tygodniowej przerwie od ligowego grania powracamy do rywalizacji. W trzeciej kolejce Polskiej Futbol Ligi czeka nas mecz derbowy! Już w najbliższą sobotę zmierzymy się z Warsaw Mets. Czerwono-żółci dobrze rozpoczęli sezon i w swoich meczach zdobywają sporo punktów. Czeka nas zatem wymagające starcie. Początek meczu o godzinie 16:00.

Stawką sobotniego spotkania będzie po pierwsze – miano najlepszej drużyny w Warszawie w sezonie 2024, a po drugie – przesunięcie się w górę tabeli i umocnienie w strefie zespołów awansujących do playoffs. Obecnie, razem z Mets mamy bilans 1-1 i 2 punkty w tabeli. Jesteśmy o jedno miejsce wyżej, ponieważ posiadamy mniej punktów straconych. Sobotni bezpośredni mecz pozwoli także (w przypadku takiej samej ilości dużych punktów na koniec sezonu regularnego) rozstrzygnąć, który zespół znajdzie się wyżej, co może zadecydować o uczestnictwie w półfinale.

W ostatnich Derbach Warszawy Mets wygrali z Eagles 13:7
Zdjęcie: Dariusz Jacek / Interception

Spotkania derbowe z Warsaw Mets rozgrywaliśmy czterokrotnie. Nigdy jeszcze nie udało nam się wygrać. Za to w całej historii Derbów Warszawy w najwyższej klasie rozgrywkowej, wygrywaliśmy na przestrzeni lat aż sześć razy. Naszymi rywalami byli m.in.: Warsaw Spartans czy Warsaw Sharks.

W sezonie 2024 najmocniejszą stroną czerwono-żółtych bez wątpienia jest formacja ofensywna. Mets łącznie zdobyli już 67 punktów, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze. Najmocniejszym ogniwem tej formacji z pewnością jest rozgrywający DeAndre Clayton, który podaniami świetnie odnajduje swoich skrzydłowych, ale także gdy wymaga tego sytuacja, potrafi skutecznie sam pobiec z piłką i przesunąć łańcuch. Gracze tacy jak: Krzysztof Andrukonis, Maksym Korol, Tomasz Kempka czy Krzysztof Bartwicki stanowią o sile Mets i są w stanie w krótkim czasie zdobyć sporą ilość oczek. Nieco gorzej jest, jeśli chodzi o obronę. “Miastowi” stracili już 65 punktów, co jest drugim najgorszym wynikiem w lidze. W tym aspekcie gorzej radzą sobie tylko Jaguars i Lowlanders, czyli drużyny zajmujące dwa ostatnie miejsca w tabeli.

Kulisy sezonu 2024 możesz śledzić w programie Fly Again na YouTube Gameday.pl

Czas przełamać passę porażek z lokalnym rywalem. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w najbliższą sobotę na obiekt Strefy Sportu przy ul. Strażackiej 121. Kto choć raz uczestniczył w Derbach Warszawy ten wie, że takiej atmosfery nie można spotkać nigdzie indziej. Wejście na mecz jest darmowe.

Warsaw Eagles – Warsaw Mets
Sobota, 27 kwietnia
Strefa Sportu, ul. Strażacka 121
Kickoff – 16:00
Bilety –
WEJŚCIE DARMOWE
Transmisja – LINK