Przed nami ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Spotkanie w Krakowie będzie miało kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli, ponieważ zespół, który zwycięży w dwumeczu, zajmie pierwsze miejsce i będzie mógł zmierzyć się w półfinale z teoretycznie słabszym rywalem. Zapraszamy na zapowiedź rewanżu z Kraków Kings.

To już ostatni akcent rundy zasadniczej. Dla dwóch zespołów będzie to ostatni tydzień z rozgrywkami Polskiej Futbol Ligi, a najlepsza czwórka powalczy o najwyższe cele w fazie play-off. Po serii wygranych sześciu meczów z rzędu mamy na tę chwilę tyle samo punktów, co nasi niedzielni rywale. W trakcie sezonu Kraków Kings przegrali w 6. kolejce podczas wyjazdowego starcia w Białymstoku. Pozwoliło to nam zbliżyć się do nich i wyrównać stan punktów. Niedzielny mecz przesądzi o tym, która drużyna wygra rundę zasadniczą i zmierzy się w półfinale z teoretycznie słabszym rywalem.

Sezon Eagles możesz śledzić w programie #FlyAgain na kanale YouTube GameDay.pl

Kings to bardzo solidna drużyna, która znana jest z prostej, lecz niezwykle skutecznej gry. Ich sporym atutem jest fizyczność po obu stronach linii wznowienia oraz atletyczność graczy występujących na pozycjach “skill”. Najlepszym tego przykładem jest rozgrywający John Bill, który w każdym meczu Kings zdobywa solowo kilka przyłożeń, a także potrafi posłać celne i długie podanie do: Stanisława Becińskiego, Krzysztofa Karpa, Pawła Szmita czy Kacpra Kącika. Gdy Bill potrzebuje zmiany, świetnie potrafi zastąpić go Mateusz Wiecheć, który wielokrotnie udowadniał, że krajowy rozgrywający również potrafi dobrze zagrać i udźwignąć ciężar nawet najważniejszego meczu. Wachlarz zagrywek oraz możliwości zespołu z Krakowa są naprawdę duże, więc przed nami najtrudniejszy sprawdzian w rundzie zasadniczej.

W sezonie 2024 zmierzyliśmy się z drużyną z Krakowa w 1. kolejce. Na obiekcie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przegraliśmy z Kings 9:19. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło. Wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki i zanotowaliśmy sześć zwycięstw z rzędu, stając się najlepszym zespołem w lidze pod względem ilości zdobytych oraz straconych punktów. Statystyki to jedno, ale boiskowa dyspozycja to drugie. W niedzielę przekonamy się, jak trudy sezonu wpłynęły na oba zespoły. Niedzielny mecz w Krakowie będzie hitem ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców to wspierania nas w Krakowie oraz oglądania meczu za pośrednictwem transmisji YouTube. Wasze wsparcie będzie nam niezwykle potrzebne!

Kraków Kings – Warsaw Eagles
Stadion KS Nadwiślan Kraków, ul. Koletek 20
Kickoff 15:00
Bilety w formie cegiełki 30zł
Transmisja –
LINK

Tuż przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego otrzymaliśmy informację, że Polish Bowl XIX odbędzie się w Warszawie, na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6. Już teraz zachęcamy wszystkich sympatyków futbolu amerykańskiego do zakupu biletu i zaplanowania sobie daty 13 lipca. Odnośnik do zakupu biletów znajdziesz klikając w poniższy baner.