W najbliższą sobotę udamy się do Białegostoku, gdzie czeka nas mecz 2. kolejki PFL1. Zmierzymy się z aktualnym Mistrzem Polski – Lowlanders Białystok. Żubry przegrały swój pierwszy mecz i podobnie jak my, będą chcieli zrewanżować się swoim kibicom za porażkę. Mimo licznych zmian, Lowlanders to wciąż bardzo groźny rywal. Przed nami niezwykle wymagające starcie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00.

W pierwszej kolejce ulegliśmy na własnym obiekcie ekipie Kraków Kings. Słabsze wejście w sezon nie oznacza, że sytuacja w lidze jest dla nas nieciekawa. Przed nami jeszcze siedem kolejek sezonu zasadniczego, co oznacza 14 punktów do zdobycia. Spoglądając na wyniki z pierwszego weekendu można wywnioskować jedno: tegoroczny poziom zespołów jest niezwykle wyrównany i każdy może wygrać z każdym.

Zespół z Białegostoku to wciąż aktualny Mistrz Polski, który w ubiegłorocznym Polish Bowl XVIII pokonał na stadionie Polonii Warszawa Silesię Rebels Katowice 38:35. W trakcie przerwy międzysezonowej Białostoczanie nie zdecydowali się na zakontraktowanie ani jednego zawodnika krajowego. Do drużyny dołączyli jedynie: rozgrywający – Cameron Yowell (znany z występów w Tychy Falcons) oraz linebacker Keenan Kaluahine Arroyo. Lowlanders mocno odmłodzili skład i skupili się przede wszystkim na grze własnymi wychowankami.

Śledź sezon Eagles w programie Fly Again na Youtube

W pierwszej kolejce sezonu 2024 Białostoczanie mierzyli się na wyjeździe w Katowicach z tamtejszymi Silesia Rebels. Był to rewanż za ubiegłoroczny finał i tym razem to Rebelianci okazali się lepsi, pokonując czarno-żółtych 30:19. Na szczególną uwagę zasługuje postawa RB Krzysztofa Czaplejewicza, który zdobył dla Żubrów dwa przyłożenia. Solowym biegiem touchdown dopisał także rozgrywający Cameron Yowell.

Przedmeczowa wypowiedź Karola Pełechaty – Trenera WR

Oba zespoły mają coś do udowodnienia swoim kibicom. Walka na boisku będzie toczyć się o pierwsze punkty w sezonie, wymazanie porażki z week 1 i przesunięcie się w górę tabeli ligowej. Przegrany sobotniego starcia znajdzie się w niekomfortowej sytuacji i będzie musiał zredefiniować swój gameplan w trakcie weekendu przerwy po drugiej kolejce.

Skład meczowy Lowlanders znajdziesz TUTAJ

Skład meczowy Eagles znajdziesz TUTAJ

Lowlanders Białystok – Warsaw Eagles
Sobota, 13 kwietnia
Kickoff – 13:00
Boczne Boisko Stadionu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słoneczna 1
Bilety – Dostępne na miejscu: 25zł normalny, 15zł ulgowy (legitymacja szkolna lub studencka), do 12 roku życia wstęp darmowy.
Transmisja – LINK