Kontynuujemy majowy maraton meczów w Polskiej Futbol Lidze. Po czterech zwycięstwach z rzędu czas na kolejne spotkanie. Tym razem, na stadionie Polonii Warszawa rozegramy rewanżowe Derby Stolicy z drużyną Warsaw Mets. Pierwszy mecz zgromadził na trybunach sporo kibiców, a na boisku zobaczyliśmy twardą walkę. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na zapowiedź.

Rozgrywki futbolu amerykańskiego w Polsce nie zwalniają tempa i już w najbliższy weekend zobaczymy 6. kolejkę spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej. Wchodzimy w najważniejszy etap sezonu zasadniczego. Każda z drużyn będzie starała się wykrzesać maksimum ze swoich możliwości, by znaleźć się w półfinałach. Sobotnie derby mają jednak podwójną wartość, ponieważ oprócz punktów, gra toczyć się będzie o status najlepszej drużyny w Warszawie.

Sezon Eagles możesz śledzić w programie FlyAgain na kanale YouTube Gameday.pl

W sezonie 2024 mieliśmy już okazję rywalizować z Warsaw Mets. W meczu 3. kolejki, rozgrywanym na obiekcie Strefy Sportu pokonaliśmy czerwono-żółtych 47:17. Kibice z pewnością pamiętają ten mecz ze względu na fenomenalną formę Kornela Witkowskiego, który zdobył tego dnia aż trzy przyłożenia. Na boisku działo się sporo i jak to w przypadku meczów derbowych bywa – nie zabrakło kontrowersji. Szerokim echem odbiła się sytuacja, w której wykluczony z meczu za niesportowe zachowanie został główny rozgrywający Mets – DeAndre Clayton. Dyskwalifikacja podstawowego rozgrywającego była bolesnym ciosem, lecz trzeba pochwalić postawę Artura Czarnika, który zastąpił Claytona, ponieważ w roli rezerwowego QB spisał się całkiem nieźle. Na pochwałę zasługuje także nasz młody rozgrywający – Antoni Wróbel, który w końcowych minutach meczu zastąpił Jake’a Schimenza i zdobył tego dnia fenomenalne przyłożenie razem z Krzysztofem Nosowem. Akcja w internecie rozeszła się viralowo i jeśli nie mieliście okazji jej zobaczyć, warto nadrobić zaległości.

Mets obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli Polskiej Futbol Ligi i posiadają bilans 1-4. Są wyżej niż Jaguars, ponieważ wygrali z nimi bezpośrednie starcie w pierwszej kolejce. Czerwono-żółci są zespołem, który traci najwięcej punktów w całej najwyższej klasie rozgrywkowej. W pięciu spotkaniach stracili aż 189 oczek. Mocną stroną Miastowych z pewnością jest atak. Mets są na czwartym miejscu pod względem zdobywanych punktów i tracą zaledwie jedno oczko do trzecich Lowlanders. Maksym Korol, Krzysztof Bartwicki czy Daniel Przyborowski to solidne ogniwa ofensywy naszych najbliższych rywali i warto zwracać na nich uwagę.

Rewanżowe Derby Warszawy odbędą się w najbliższą sobotę, 25 maja na stadionie Polonii Warszawa. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:00. Zapraszamy wszystkich kibiców z Warszawy, okolic i całej Polski do wybrania się na stadion. Nie od dziś wiadomo, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami, a atmosfera towarzysząca tym meczom jest jedyna w swoim rodzaju.

Warsaw Mets – Warsaw Eagles
Sobota, 25 maja
Stadion Polonii Warszawa, ul. Konwiktorska 6
Kickoff 14:00
Bilety –
LINK
Transmisja – LINK

Składy obu zespołów na sobotni pojedynek