Spotkanie w Białymstoku było dla lokalnej publiczności i promocji futbolu amerykańskiego w Polsce wyjątkowe. Odbyło się na stadionie miejskim. Oprócz atrakcji rodzinnych wokół obiektu organizatorzy i zawodnicy zapewnili kibicom wiele sportowych emocji. Kick-off wykonali gospodarze. Żubry szybko odzyskały futbolówkę i już w pierwszym swoim posiadaniu zdobyli przyłożenie. #10 Clayton Uecker podał do #85 Krzysztofa Nosowa, który znajdował się w polu punktowym. Podwyższył #4 Sebastian Jagielski. Na dłuższy czas obie drużyny zabarykadowały swoje end zone’y. Dopiero pod koniec połowy Ludzie z nizin zdołali przełamać obronę Orłów. #6 Krzysztof Czaplejewicz wdarł się w strefę punktową. Dzięki celnemu kopnięciu wynik do przerwy wynosił 14:0. 

Białostoczanie pewnie otworzyli drugą część spotkania. Po raz drugi tego dnia #6 Krzysztof Czaplejewicz po akcji biegowej zdobył touchdown. Celne kopnięcie między słupki (21:0). Gracze w czarnych jerseyach sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Tym razem defensywa dołożyła do wyniku coś od siebie. #45 Noel Graff przechwycił podanie warszawskiego rozgrywającego i pognał do end zone’u. #4 Sebastian Jagielski dopisał kolejny punkt (28:0). Zawodnicy z podlaskiego swój ostatni cios zadali na początku czwartej kwarty. Ofensywa znalazła się na jard przed linią pola punktowego. #10 Clayton Uecker, wykorzystując bloki swoich liniowych, wślizgnął się po przyłożenie. Udane podwyższenie (35:0). Goście dali przeciwnikom zakończyć spotkania z czystym kontem. Punkty honorowe zdobył #9 Awal Umaru, który po opanowaniu podania #10 Antoniego Wróbla znalazł drogę do end zone rywala. Wynik meczu na 35:7 ustanowił #13 Jakub Kubacki. Nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika spotkania otrzymał #67 Damian Wesołowski.

Lowlanders Białystok po raz kolejny udowodnili, że ciężko będzie ich zatrzymać w drodze po drugi z rzędu Polish Bowl. Po awansie z pierwszej pozycji w grupie północnej podejmą na swoim boisku beniaminka PFL1 Jaguars Kąty Wrocławskie. Półfinał będzie można obejrzeć 24 czerwca. 

Warsaw Eagles kończą tą porażką sezon. Niewiele im zabrakło, żeby znaleźć się w tegorocznych play-offach. Po wielu perturbacjach pokazali, że są w stanie wrócić do rywalizowania o najwyższe cele. 

Lowlanders Białystok — Warsaw Eagles (7:0, 7:0, 14:0, 7:7)

I kwarta 

7:0 – przyłożenie po 10-jardowym podaniu #10 Claytona Ueckera do #85 Krzysztofa Nosowa (udane podwyższenie za 1 punkt #4 Sebastiana Jagielskiego)

II kwarta 

14:0 – przyłożenie po 10-jardowym biegu #6 Krzysztofa Czaplejewicza (udane podwyższenie za 1 punkt #4 Sebastiana Jagielskiego)

III kwarta 

21:0 – przyłożenie po 10-jardowym biegu #6 Krzysztofa Czaplejewicza (udane podwyższenie za 1 punkt #4 Sebastiana Jagielskiego)

28:0 – przyłożenie po przechwycie i 25-jardowym powrocie #45 Noela Graffa (udane podwyższenie za 1 punkt #4 Sebastiana Jagielskiego)

IV kwarta 

35:0 –  przyłożenie po 1-jardowym biegu  #10 Claytona Ueckera (udane podwyższenie za 1 punkt #4 Sebastiana Jagielskiego)

35:7 – przyłożenie po 65-jardowym podaniu #10 Antoniego Wróbla do #9 Awala Umaru (udane podwyższenie za 1 punkt #13 Jakuba Kubackiego)