Przyszedł czas na najważniejszą fazę sezonu. Po wyczerpującej i pełnej emocji rundzie zasadniczej udało nam się awansować do półfinału i już w najbliższą sobotę na obiekcie Polonii Warszawa podejmiemy Silesię Rebels Katowice. Rebelianci to wciąż aktualni Wicemistrzowie Polski, więc przed nami wymagający mecz. Zapraszamy na zapowiedź półfinału.

8 kolejek sezonu zasadniczego za nami. Po trudnym początku i przegranej na inaugurację sezonu z Kraków Kings udało nam się wygrać 7 spotkań z rzędu i zająć pierwsze miejsce w tabeli, które zagwarantowało nam mecz półfinałowy na własnym obiekcie. Los chciał, że na czwartym miejscu znaleźli się Rebelianci i to z nimi już w najbliższą sobotę rozegramy spotkanie półfinałowe.

Rebels zakończyli sezon zasadniczy z bilansem 4-4. Zdobyli 196 punktów (piąta ofensywa w lidze) i stracili 276 (czwarta defensywa w lidze). Kluczowy okazał się dla nich dwumecz z Jaguars Kąty Wrocławskie. To dzięki dwóm zwycięstwom zagwarantowali sobie czwarte miejsce i wciąż są w grze o najwyższe cele. Za największą wpadkę tego zespołu w trakcie rundy zasadniczej z pewnością można uznać rewanżowe spotkanie z Lowlanders Białystok rozgrywane w Białymstoku. Rebelianci po wygranym meczu domowym 30:19 byli w bardzo dobrej sytuacji, by wygrać dwumecz i powalczyć o lepsze miejsce w tabeli, jednak plaga kontuzji i zwyżkująca forma Żubrów poskutkowała tym, że rewanż przegrali 14:41 i tym samym byli gorszym zespołem w dwumeczu.

W trakcie rundy zasadniczej mieliśmy okazję zmierzyć się z drużyną z Katowic. 12 maja, w meczu 4. kolejki wygraliśmy na wyjeździe 37:0.

Rebelianci zdobywają przyłożenia przede wszystkim grą biegową. Mocnymi filarami tej formacji są Bartosz Woch oraz Jan Szwej, a w ostatnich spotkaniach dobrze pokazuje się także Tomasz Leśniak. Sam rozgrywający Jordan Ambrose także potrafi pobiec z piłką i zwłaszcza w redzone wziąć ciężar gry na swoje barki. Jeśli chodzi o podania, to wachlarz skrzydłowych także wygląda imponująco. Robert Szmielak, Tomasz Nowak czy Mateusz Szurpicki potrafią złapać futbolówkę i zameldować się z nią w polu punktowym. Jeśli chodzi o defensywę, to pod tym względem jest dużo gorzej, na co wskazuje sama statystyka straconych punktów. Rebels potrafią przegrać mecz wysoko i wpuszczać podania na wysokości drugiej czy trzeciej linii obrony,

Patrząc przez pryzmat całego sezonu oraz tego, jak prezentują się nasze statystyki drużynowe, podchodzimy do sobotniego meczu w roli faworytów. Warto zaznaczyć, że półfinały w Polskiej Futbol Lidze to tylko jeden mecz, więc do starcia z Rebels podchodzimy maksymalnie skoncentrowani. Na tym etapie sezonu nie ma miejsca na błędy. Wszelkiego rodzaju statystyki oraz wcześniejsze mecze nie mają znaczenia. Liczy się tylko to, co oba zespoły pokażą w sobotę i przyjezdni na pewno zrobią wszystko, by drugi rok z rzędu zameldować się w Polish Bowl. Liczymy na Wasze wsparcie z trybun, by tym razem to Orły wywalczyły sobie miejsce w warszawskim finale.

PÓŁFINAŁ | Warsaw Eagles – Silesia Rebels Katowice
Sobota, 29 czerwca
Stadion Polonii Warszawa, ul. Konwiktorska 6
Kickoff 15:00
Bilety –
LINK
Transmisja – LINK

Do 28 czerwca możecie zakupić bilet na zbliżające się Polish Bowl XIX w promocyjnej cenie. Finał Polskiej Futbol Ligi odbędzie się 13 lipca na stadionie Polonii Warszawa. Już teraz zachęcamy do skorzystania z promocji i zakupu wejściówki po niższej cenie. Ilość promocyjnych biletów jest ograniczona. Po kliknięciu w obrazek zostaniesz przeniesiony na stronę z biletami. Możesz także zeskanować kod QR.