Po przerwie majówkowej wracamy do ligowego grania. Tym razem udamy się na wyjazdowy mecz do Katowic, gdzie zmierzymy się z tamtejszą drużyną Silesia Rebels. Zapowiada się zacięte i emocjonujące starcie, ponieważ oba zespoły prezentują podobną formę. Zapraszamy na zapowiedź meczu.

Rebelianci to aktualni Wicemistrzowie Polski, którzy w ubiegłorocznym Polish Bowl nieznacznie przegrali z Lowlanders Białystok 35:38. Organizacja z Katowic z sezonu na sezon prezentuje coraz lepszą formę i od kilku lat walczy o najwyższe cele w Polskiej Futbol Lidze. W obecnym sezonie Rebelianci mają bilans 2-1. W poprzedniej kolejce ulegli na wyjeździe w Krakowie tamtejszym Kings 23:48. Królowie dość dobitnie wykorzystali ich słabości i zwłaszcza w pierwszej połowie wypracowali sporą zaliczkę, która pozwoliła im kontrolować mecz do samego końca.

Tabela ułożyła się tak, że Eagles i Rebels zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli Polskiej Futbol Ligi. Aktualnie jesteśmy wyżej, ponieważ Rebelianci mają więcej punktów straconych (107), co ma znaczenie, jeśli dane zespoły nie rozegrały między sobą bezpośredniego starcia. Do takiego dojdzie już w najbliższą niedzielę i jeśli je wygramy, a w dalszej części sezonu doszłoby do sytuacji, gdzie mielibyśmy taką samą ilość dużych punktów z Rebels, wówczas będziemy wyżej przez wygrany bezpośredni mecz. Niedzielny szlagier może się zatem okazać kluczowym starciem dla końcowego układu tabeli i musimy zrobić wszystko, by go wygrać.

Sezon Warsaw Eagles możesz śledzić w programie #FlyAgain na kanale YouTube Gameday.pl

Najmocniejszą stroną Rebels jest bez wątpienia formacja ofensywna. Katowiczanie zdobywają sporo punktów i robią to w efektowny sposób. Dominującym aspektem jest u nich gra biegowa, którą prowadzą Bartosz Woch oraz Jan Szwej. Sam rozgrywający Jordan Ambrose także potrafi pobiec z piłką i zwłaszcza w redzone wziąć ciężar gry na swoje barki. Jeśli chodzi o podania, to wachlarz skrzydłowych także wygląda imponująco. Roberta Szmielaka futbolowa Polska zna doskonale i od kilku lat jest solidnym elementem korpusu WR w Katowicach. Gorzej wygląda formacja obrony. Rebels to zespół, który ma trzeci najgorszy wynik pod tym względem. Więcej punktów wpuszczają tylko Mets i Lowlanders.

Patrząc na potencjał ofensywny obu zespołów, podobną charakterystykę rozgrywających i świetnych zawodników na pozycjach biegaczy oraz skrzydłowych możemy przypuszczać, że niedzielny mecz będzie gratką dla wszystkich fanów ofensywnego grania. Kluczową rolę odegra defensywa. W tym aspekcie radzimy sobie lepiej, lecz Katowiczanie mieli sporo czasu na poprawę dotychczasowych błędów. W niedzielę przekonamy się, który zespół finalnie okaże się lepszy.

Silesia Rebels Katowice – Warsaw Eagles
Niedziela, 12 maja
Stadion Asnyka, Katowice
Kickoff 15:00
Bilety w formie cegiełki – 20zł (osoby do lat 16 wstęp darmowy)
Link do transmisji